530 Login authentication failed Hatası

530 Login authentication failed Hatası ve Çözümleri

Yanıt:  530 Login authentication failed
Hata:   Kritik hata
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamıyor

FileZilla veya farklı bir Ftp Programıyla sunucuya bağlanmak istediniz fakat üsteki 530 Login authentication failed hatasını aldınız, ftp programını kapatıp tekrar açtınız birkaç defa daha bağlanmayı denediniz ama her defasında aynı hatayı aldınız, endişelenmeyin karşılaştığımız sorunun çözümü gayet basit.

Sorunumucpanel-sifre-degistirmezun çözümü; hata aldığımız domain hesabının şifresini değiştirdiğimiz zaman sorun yüzde 99 çözülmüş olacaktır. Bu hatanın nedeni genelde yakın zamanda 2 farklı pc den bağlanılmaya çalışıldığında karşımıza çıkmaktadır veya biri hesabınıza birkaç defa giriş yapmaya çalıştığında da olabilmekte. Eğer sorunumuz halen devam ediyorsa ve siteyi  yeni kuruyorsanız hesabı silip tekrar açmakta çözüm olacakgtır.

Hesap şifresi değiştirme

Eğer cpanel kullanıyorsanız şifre değiştirmek için, panelde passwr&security (şifre ve güvenlik) yazan bölmden şifre değiştirme işlemine gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer whm panel kullanıyorsanız sol taraftan list accont tıklıyoruz kayıtlı domain listemiz karşımıza çıkacak şifresini değiştirmek istediğiniz domainin yanındaki (+) işaretine tıkladığımızda bize yeni şifre girmemiz için bir alan açacak belirlediğimiz şifreyi girip change diyoruz şifremiz yenilendi.
whm-sifre-degistirme
Bu işlemler sonrasında 530 Login authentication failed sorunumuz ortadan kalmış oluyor.
Eğer problem halen devam ediyorsa Hosting firmanız görüşmeniz faydalı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir