instagram’da Mağaza Açmak

instagramda mağaza açmak için Öncelikle ne tür ürün satacağımıza karar vermeliyiz. İnstagram kullanıcılarının Hangi tür ürünlerle ilgilendiği ve takip ettiği konusunda küçük bir araştırma yapmalıyız. Bunun yanında instagram’da satış yapan kişilerin ürünlerini inceleyiniz. Her zaman insanların dikkatini yeni , farklı ve ilginç ürünler çekmektedir, yani diğerlerinden farklı olmak takipçi artışına destek olacaktır.

İnstagram’da Faaliyet Gösteren Başarılı mağazaları inceleyiniz. instagram’da ürün satışı yapan mağaza ve butikleri inceleyiniz hangi tarz ürünleri satıyorlar, hangi ürünü ne şekilde tanıtım yapıyorlar, bu izlenim size açacağınız butik veya mağazada nasıl satış stratejisi belirleyeceğiniz konusunda fikir verecektir. Diğer mağazaları inceledikten sonra kendi stratejinizi tasarlayın bu durum diğer mağazaları bire bir kopyalama olmasın kendinize has bir tarz geliştirin, özgün olsun.

instagram’a kayıt olduk ve mağaza yada butik açınız. Mağazamıza akılda kalacak veya dikkat çekecek çok uzun olmayan bir isim belirleyip işe başlaya bilirsiniz. Belirleyeceğimiz mağaza veya butik ismine benzer isimde mağaza olmadığına emin olun ve mağaza isminde yani kullanıcı adında rakam veya yıl kullanmayınız.

Varsa firmanızın Logo’sunu Profil Resmi olarak kullanın, Mağazanıza yada Markanıza ait olan logonuzu instagram profil resmi olarak olarak kullanabilirsiniz. Bu sizi daha profesyonel ve kurumsal gösterecek ve müşterilerinize güven vermenizi sağlayacaktır.

instagram profilinizi düzenleyip açmış olduğunuz mağazanızı tanıtıcı ve verdiğiniz hizmetle ilgili tanıtım ve açıklama yazısı yazın, bu sizin kim olduğunuzu ve ne tarz hizmet verdiğiniz konusunda diğer kullanıcılara bilgi verecek ve kurumsal görünmenizi sağlayacaktır. Mail adresi ve iletişim numaralarınız muhakkak yazın. Ayrıca instagram direct uygulamasını da kullanmanızda fayda var.

Mağazamızı veya butiğimizi açtık, artık ürünlerimizi paylaşmaya başlayabiliriz. İlk etapta günde 1-2 resim paylaşmaya çalışın bu şekilde takipçilerinizi sıkmamış olursunuz. Yine ilk başlarda takipçi sayınızın az olacağı için takipçi sayınızı artırmaya yönelik araştırma ve çalışma yapınız. Paylaşımlarınız hep satışa yönelik olmasın özel günlerde milli ve dini günlerde buna yönelik paylaşımlarınızda olsun muhakkak, paylaştığınız ürün resimlerini profesyonel ve yüksek çözünürlüklü olmasına özen gösterin resim boyutlarında bir standardınız olsun, bir resim küçük bir resim büyük olduğunda göze hitap etmem ihtimali oluşabilir. Paylaştığınız resimlerin altına iletişim bilgilerinizi, kargo ve ödeme biçiminizi muhakkak belirtin.

Bir sonraki yazımız instagramda satış yapmak yasal mı? Yazımızı buradan takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir