Vikings 5. Sezon

vikings

İrlanda ve Kanada ortak yapımı olan Vikings History Channel tarafından yayınlanmakta, Ülkemizde ise D smart tarafından yayınlanmaktadır, Michael Hirst’in senaryosunu yazdığı  kuzeyli savaşçıların yaşantılarını,savaşlarını konu alan ve 4. Sezonu yarı finale giren efsane dizi ülkemizde ve dünyada milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip edilmekte.

vikings-5-sezon

Bilindiği gibi 4. Sezon 10 bölüm olarak yarı finale gitti, geçtiğimiz günlerde 30-kasım da Vikings 4. Sezon 11. Bölüm olarak izleyicilerle tekrar buluştu, 4. Sezonun kaç bölüm olacağı 12 ve 13. Bölüm çıkacakmı bukonuda bilgi verilmedi.

Gelelim merakla beklenen 5. Sezona, bu konuda net bir açıklama yapılmazken Vikings 5. Sezon  2017 şubat sonlarında Vikings 5. Sezon 1. Bölüm olarak yayına başlayacağı tahmin ediliyor. Beşinci sezonda izleyicileri heyecan ve aksiyon dolu ayrıca bol savaşlı ve kanlı sahnelerin olduğu bölümler bekliyor. Başrollerinde Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo) ve Katheryn Winnick (Lagertha) gibi oyuncuların müthiş performansları izleyenleri adeta kendine bağlıyor.

regnar-flokiVikings 5. Sezon da Ragnar Lothbrok küllerinden doğup kardeşi rollo ve özürlü oğlu ivarın ön planda olduğu saldırılarla önce Paris işgal edip. Sonrasında ise İngiltere ye ve Avrupa ya saldırılar düzenleyecek. Krallıktan ve durağan hayattan sıkılan ve daaha önce aldığı yanlış kararlardan dolayı pişmanlık duyup ölmek isteyen Ragnar Lothbrok  kendini asıp intihar girişiminde bulunsa da tanrılar Ragnar’ın ölmesine izin vermez. Özetleyecek olursak bol aksiyonlu ve bol savaşlı 5. Sezon bizleri bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir